Lego Super Heroes – klocki, które zapraszają do przygody

Lego Super Heores dają nam możliwość zbudowania miejsc, które znamy z filmów o bohaterach Marvela. Warto też podkreślić, że kolejne zestawy klocków są bardzo mocno “spięte” z tymi produkcjami. Na przykład zaraz po wejściu do kin “Spiderman: No Way Home” na sklepowych półkach pojawiło się pudełko Lego, z którego można zbudować walkę pomiędzy Peterem Parkerem a Dr. Strangem.

Lego Super Heroes – walki niewielkich bohaterów

Lego Super Heroes można bawić się na wiele różnych sposobów. Są to klocki. Można więc z nich ułożyć modele przedstawione na opakowaniach. Tutaj trzeba przyznać, że niektóre są dosyć wymagające.

O ile Sanctum Sanctorum złożymy właściwie od razu, o tyle nad młotem Thora będzie się trzeba odrobinę napracować.

Warto jednak włożyć w to wysiłek, bo Mjolnir Lego przez lata będzie stanowił ozdobę naszego pokoju.

Oczywiście nikt nie zabroni nam wyjść poza modele na opakowaniach. Wręcz przeciwnie. Duński producent klocków wręcz szczyci się tym, że od dziesięcioleci zachęca do kreatywności.

Możemy więc zbierać zestawy i wraz z nimi kolejnych bohaterów. Ich wszystkich możemy połączyć w jednej scenie. Albo skonstruować dla nich coś pomiędzy bazą a wystawką.

Trzecią opcją jest prowadzenie improwizowanych bitew pomiędzy poszczególnymi herosami. Na tę opcję prawdopodobnie skuszą się przede wszystkim dzieci. Niektórzy dorośli również jednak będą mieli ochotę biegać i strzelać miniaturowymi bohaterami (aczkolwiek raczej wtedy, kiedy nikt nie patrzy).

Zbuduj universum Marvela z Lego Super Heroes

Lego Super Heroes to nieustannie rosnąca linia zestawów. Właściwie po każdym filmie wychodzi nowe pudełko – nawiązujące do jednej z ważnych scen.

Miłośnicy Dr. Strange’a mogą na przykład złożyć Sanctum Sanctorum.

Na fanów Thora oprócz legendarnego Mjolnira czeka również drakkar ciągnięty przez kozy. Pojawił się w “Love & Thunder” i jednocześnie stanowi nawiązanie do mitologii nordyckiej.

W niej bowiem bóg gromu poruszał się rydwanem zaprzężonym w kozły.

Oczywiście wiele zestawów nawiązuje również do niezwykle popularnego wśród młodzieży Spidermana.